08.05.2023 - 10.05.2023
Najbliższy planowany termin szkolenia otwartego.
Szkolenie on-line
2400 zł
Cena netto/os.
Nie znalazłeś odpowiedniego dla siebie terminu?
Zaproponuj własny termin
Celem szkolenia jest przekazanie w skondensowanej formie wiedzy dotyczącej praktycznego stosowania języka UML w projektowaniu systemów informatycznych. Uczestnicy szkolenia poznają podstawowe i zaawansowane zasady modelowania w języku UML, a liczne ćwiczenia utrwalają zdobywaną wiedzę.
UML (Unified Modelling Language), graficzny język modelowania, stał się obecnie niezbędnym narzędziem dla osób związanych z projektami informatycznymi. To narzędzie komunikacji uczestników projektu informatycznego – analityków, projektantów, programistów, ale także menedżerów, specjalistów dziedzinowych, testerów i, coraz częściej, klientów, którzy chcą za pomocą tego języka precyzyjnie wyrazić jakie mają potrzeby biznesowe i co wymagają od producenta oprogramowania.
Szkolenie kładzie nacisk nie na akademickie definicje elementów języka UML, a na praktyczne aspekty jego użycia. Język UML poznajemy w kontekście zadań, z którymi musimy się zmierzyć w rzeczywistej pracy przy projektach. Uczestnicy przechodzą przez proces tworzenia pełnego modelu systemu. Zaczynając od modelowania biznesu i analizy wymagań, poprzez tworzenie modelu przypadków użycia, modelu analitycznego, architektury systemu, a kończąc na modelu projektowym, poznajemy język UML 2.x prosto, szybko i bezboleśnie.
3 dni (zajęcia prowadzone są w formie wykładu połączonego z warsztatem).
Szkolenie skierowane do kierowników projektów informatycznych, analityków, projektantów, analityków testów i wszystkich innych uczestników procesu wytwórczego, którzy chcą efektywnie wykorzystywać narzędzie Sparx Enterprise Architect i język UML do wspomagania produkcji oprogramowania.
Moduł 1: Wprowadzenie do platformy modelowania wizualnego z pomocą narzędzia Enterprise Architect
Moduł 2: Wprowadzenie do UML
Moduł 3: Modele biznesowe
Moduł 4: Modelowanie dziedziny systemu (klasy konceptualne UML)
Moduł 5: Modelowanie wymagań
Moduł 6: Modelowanie Przypadków Użycia (UML)
Moduł 7: Modelowanie diagramów aktywności
Moduł 8: Diagramy maszyny stanowej
Moduł 9: Modelowanie architektury
Moduł 10: Modelowanie aplikacji
Moduł 11: Modelowanie baz danych
Moduł 12: Diagramy harmonogramowania (UML)
Moduł 13: Tworzenie związków powiązań i zapewnienie nawigacji wewnątrz modelu
Moduł 14: Funkcje podstawowe zarządzania modelem w EA