Projektowanie systemów informatycznych

Żeby stworzyć system informatyczny, który będzie sprawny i funkcjonalny nie wystarczy znajomość sztuki kodowania. Najpierw trzeba system zaprojektować.

Projektowanie to kluczowa czynność w procesie powstawania oprogramowania. Błędy popełnione na tym etapie mogą spowodować wykładniczy wzrost kosztów projektu na etapie implementacji, wdrożenia i późniejszego utrzymywania oprogramowania. Z drugiej strony, dobry projekt stanowi polisę ubezpieczeniową i chroni przedsięwzięcia informatyczne od nieprzewidywanych problemów. Dobre praktyki projektowania to także świetny sposób na usprawnienie działania zespołu projektowego podczas wdrażania oraz testowania systemów.

Jeżeli chcesz nauczyć się wykorzystywać język UML do opisu architektury oprogramowania, stosować efektywnie wzorce projektowe, wykorzystywać podejście SOA (ang. Service Oriented Architecture), tworzyć elastyczne systemy informatyczne, które są łatwe w utrzymaniu i czynią klientów szczęśliwymi, na pewno w tej kategorii szkoleń znajdziesz coś dla siebie!